• Godziny pracy: pon. - pt. 7:30 - 15:30

Aktualności

2020-11-26 Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

Drodzy słuchacze, 30 listopada 2020r. wchodzi w życie Rozporządzenie MEN zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które umożliwia organizowanie zajęć z zakresu praktycznej nauki zawodu, w wybranych dniach tygodnia w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. O tym , które zajęcia będą realizowane zostaniecie Państwo poinformowani przez opiekuna roku/kierownika szkolenia praktycznego do jutra do godziny 15.00.


2020-10-23 Zawieszenie zajęć stacjonarnych

Drodzy Państwo, Słuchacze MSP w Płocku
zgodnie z Komunikatem MEN, zajęcia stacjonarne zostają zawieszone i przechodzą w tryb zdalny od 24.10.2020r. do 8.11.2020r.


2020-09-02 Rozpoczęliśmy nowy semestr 🙂

Plany zajęć dla kierunków dziennych oraz terminy konsultacji dla kierunków zaocznych są już dostępne: http://www.medykplock.pl/informacje-dla-ucznia/


2020-06-14 15 czerwca rusza rekrutacja

Kochani, od 15 czerwca rusza rekrutacja do płockiego Medyka. Wniosek o przyjęcie możesz złożyć on-line korzystając ze strony internetowej http://www.medykplock.pl/, zakładka „rekrutacja” lub osobiście dostarczyć wymagane dokumenty. Czekamy na Ciebie. Nie zwlekaj…😀👍🏃‍♀️🏃‍♂️
Jeśli nie wiesz jaki wybrać zawód i formę kształcenia, zadzwoń (+48) 24 262 59 65 lub napisz do nas sekretariat@medykplock.pl. Odpowiemy na wszystkie pytania.
Pamiętaj, nie ma limitu wiekowego, nauka jest bezpłatna, nie musisz mieć matury. Dla osób bez wykształcenia średniego polecamy kwalifikacyjne kursy zawodowe, które pozwalają na zdobycie dobrego zawodu. ZAPRASZAMY DO PUBLICZNEJ, JEDNEJ Z NAJSTARSZYCH SZKÓŁ MEDYCZNYCH NA MAZOWSZU. 😀👍👩‍🎓👨‍🎓


2020-05-28 Zapraszamy na konsultacje

Drodzy słuchacze,
W związku z możliwością organizowania od 1 czerwca konsultacji, część słuchaczy wyraziła zgodę na uczestnictwo w zajęciach. Zapraszamy słuchaczy kierunków: opiekunka dziecięca II, technik masażysta I, II, TSM I na konsultacje. Konsultacje będą odbywały się zgodnie z planem zajęć obowiązującym sprzed okresu ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych. Pozostali słuchacze uczestniczą w kształceniu zdalnym. W każdej chwili słuchacz może wyrazić zgodę na uczestnictwo w konsultacjach, wystarczy wysłać stosowną zgodę na e-mail szkoły.
Zbliżają się egzaminy semestralne. O formie egzaminu i sposobie jego przeprowadzenia informują Państwa nauczyciele przedmiotu. Życzę wszystkim powodzenia.

Beata Wiśniewska
Dyrektor ZMSP w Płocku


2020-05-28 Bezpłatny roczny kierunek kształcenia- Technik Sterylizacji Medycznej

Jeśli pracujesz w gabinecie stomatologicznym lub kosmetycznym, mamy dla Ciebie ciekawą ofertę. Zapraszamy na bezpłatny roczny kierunek kształcenia- Technik Sterylizacji Medycznej. Uzyskując tytuł technika w tym zawodzie, możesz również pracować w centralnych sterylizatorniach,
pracowniach endoskopowych, studiach tatuażu,
podręcznych sterylizatorniach na bloku operacyjnym
pracowniach mikrobiologii. Nie zwlekaj, zapisz się.
Technik Sterylizacji Medycznej- zawód przyszłości.


2020-05-26 Szkolenie „Metodyka zabiegów modelujących ciało”

ZESPÓŁ MEDYCZNYCH SZKÓŁ POLICEALNYCH W PŁOCKU
Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w Projekcie „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.”. 2020 r. DZIĘKUJEMY😍
Szkolenie „Metodyka zabiegów modelujących ciało” w ramach wdrożenia programu innowacji pedagogicznej.
I jeszcze kilka informacji dotyczących naszej nowości, urządzenia do zabiegów na ciało – iMoos.
„Nowa odsłona iMoos to unikatowe połączenie fali elektromagnetycznej pozwalającej na doskonałe modelowanie i konturowanie ciała oraz odmłodzenie twarzy.
– Głowica RW T (rotation working technology) innowacyjna głowica rotacyjna, doskonała metoda do walki z depozytami tłuszczu
– System RTT (Real Time Temperature) monitorowania temperatury tkanki w czasie rzeczywistym
– Technologia MPRF (Multi Polar Radio Frequency) multipolarna fala radiowa, działąjąca przestrzennie na wszystkich poziomach skóry
– A.L Component nowej generacji elektrody przewodzące dwa rodzaje fali: mono i bipolarne, przystosowane do bezpiecznej i efektywnej pracy
– FT (Foton Therapy) terapia fotonowa w celu przyspieszenia metabolizmu oraz stymulowania skóry do produkcji protein kolagenowych www.imoos.pl (http://www.imoos.pl/) iMoos EFEKTY Technologia unikatowej głowicy oraz specjalistycznych, multipolarnych fal pozwala na selektywne dotarcie do tkanki tłuszczowej i zagęszczanie struktur skóry. Fale i rotacja rozbijają i upłynniają komórki tłuszczowe i usuwają je w naturalnych procesach metabolicznych. Masaż podciśnieniowy wykorzystuje drenaż limfatyczny i próżnię, dzięki czemu skutecznie rozbija cellulit. Specjalistyczne fale działają na wszystkich poziomach skóry odbudowując włókna kolagenowe i elastyny, dzięki czemu następuje silne napięcie i zagęszczenie struktur skóry oraz jej dotlenienie.
Specjalnie stworzone programy zabiegowe:
– lifting pośladków 3D
– aktywne usuwanie tkanki tłuszczowej
– redukcja cellulitu
– ujędrnianie skóry
– brzuch po ciąży
– rozluźnianie mięśni”
👍👍👍👍👍


2020-05-24 Konsultacje przedmiotowe na terenie szkoły

Drogi słuchaczu,
od 1 czerwca br. będziesz miał możliwość, po wyrażeniu zgody, brać udział w konsultacjach przedmiotowych na terenie szkoły.
Szkoła przy organizacji zajęć uwzględni wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W szkole będziesz mógł się czuć bezpiecznie.
Prosimy o niezwłoczne odesłanie ankiet, w których macie Państwo możliwość wyrażenia zgody na uczestnictwo w konsultacjach. Ustalenie liczby chętnych, pozwoli na przygotowanie harmonogramu zajęć. Dziękujemy 🙂


2020-05-24 ”Profilaktyka antyaging”

Takie atrakcje tylko w Płockim Medyku. 👍😀
Dzięki Samorządowi Województwa Mazowieckiego 🤝wprowadzamy innowację pedagogiczną- ”Profilaktyka antyaging” na kierunku- technik usług kosmetycznych.
W ramach projektu: „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” wzbogaciliśmy naszą bazę dydaktyczną. 👏Pozyskaliśmy:
 Prezenter make up firmy Glazel:
 Aparat do mikroprądów
 Aparat Hi-Tech do modelowania ciała
 Aparat do oczyszczania wodorowego
 Profesjonalne kosmetyki firmy Purles
Odbędą się także szkolenia dla słuchaczek z obsługi nowej aparatury.
Tylko w Medyku możesz uczyć się za darmo na tak profesjonalnej aparaturze😊👍
Zapisz się już dziś
Ilość miejsc ograniczona
🏃‍♀️🏃‍♂️


2020-05-21 – Zajęcia praktyczne

Drogi słuchaczu semestru programowo najwyższego, od 18 maja br. będziesz mógł, po wyrażeniu zgody, brać udział w zajęciach praktycznych.
Szkoła przy organizacji zajęć praktycznych uwzględni wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W szkole będziesz mógł się czuć bezpiecznie.
Słuchaczu,
 Otrzymujesz możliwość realizacji zajęć praktycznych.
 Zapoznaj się z procedurami obowiązującymi w szkole oraz z harmonogramem zajęć praktycznych.
 Nie przychodź na zajęcia praktyczne, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 Jeżeli nie możesz przyjść na zajęcia praktyczne, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej.
 Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł pożyczać ich od innych słuchaczy.
 W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
 Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania tego środka, natychmiast umyj ręce.
 Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły.
 Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
 Unikaj większych skupisk słuchaczy, zachowuj dystans, przebywając w korytarzu, toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.


2020-05-19 – Egzamin zewnętrzny 2020

Komunikat do słuchaczy ZMSP w Płocku, którzy przystępują do  egzaminów
potwierdzających kwalifikacje w zawodzie/ egzaminu zawodowego w 2020r. opracowany na podstawie wytycznych MEN, CKE, GIS.

Pobierz plik


2020-04-25 – Przedłużenie terminu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.


2020-04-02 – MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
– rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
– a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.


2020-03-22 – Zmiana terminu przekazania wyników egzaminu zawodowego do szkół

Tegoroczni absolwenci kierunku kształcenia- technik elektroradiolog
Zmiana terminu przekazania wyników egzaminu zawodowego do szkół !

Termin przekazania szkołom, placówkom lub centrom i pracodawcom świadectw potwierdzających kwalifikację w zawodzie oraz termin przekazania szkołom dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla sesji styczeń –luty 2020 został przesunięty na 31 marca 2020 r.