• Godziny pracy: pon. - pt. 7:30 - 15:30

Aktualności

2020-05-28 Zapraszamy na konsultacje

Drodzy słuchacze,
W związku z możliwością organizowania od 1 czerwca konsultacji, część słuchaczy wyraziła zgodę na uczestnictwo w zajęciach. Zapraszamy słuchaczy kierunków: opiekunka dziecięca II, technik masażysta I, II, TSM I na konsultacje. Konsultacje będą odbywały się zgodnie z planem zajęć obowiązującym sprzed okresu ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych. Pozostali słuchacze uczestniczą w kształceniu zdalnym. W każdej chwili słuchacz może wyrazić zgodę na uczestnictwo w konsultacjach, wystarczy wysłać stosowną zgodę na e-mail szkoły.
Zbliżają się egzaminy semestralne. O formie egzaminu i sposobie jego przeprowadzenia informują Państwa nauczyciele przedmiotu. Życzę wszystkim powodzenia.

Beata Wiśniewska
Dyrektor ZMSP w Płocku


2020-05-28 Bezpłatny roczny kierunek kształcenia- Technik Sterylizacji Medycznej

Jeśli pracujesz w gabinecie stomatologicznym lub kosmetycznym, mamy dla Ciebie ciekawą ofertę. Zapraszamy na bezpłatny roczny kierunek kształcenia- Technik Sterylizacji Medycznej. Uzyskując tytuł technika w tym zawodzie, możesz również pracować w centralnych sterylizatorniach,
pracowniach endoskopowych, studiach tatuażu,
podręcznych sterylizatorniach na bloku operacyjnym
pracowniach mikrobiologii. Nie zwlekaj, zapisz się.
Technik Sterylizacji Medycznej- zawód przyszłości.


2020-05-26 Szkolenie „Metodyka zabiegów modelujących ciało”

ZESPÓŁ MEDYCZNYCH SZKÓŁ POLICEALNYCH W PŁOCKU
Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w Projekcie „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.”. 2020 r. DZIĘKUJEMY😍
Szkolenie „Metodyka zabiegów modelujących ciało” w ramach wdrożenia programu innowacji pedagogicznej.
I jeszcze kilka informacji dotyczących naszej nowości, urządzenia do zabiegów na ciało – iMoos.
„Nowa odsłona iMoos to unikatowe połączenie fali elektromagnetycznej pozwalającej na doskonałe modelowanie i konturowanie ciała oraz odmłodzenie twarzy.
– Głowica RW T (rotation working technology) innowacyjna głowica rotacyjna, doskonała metoda do walki z depozytami tłuszczu
– System RTT (Real Time Temperature) monitorowania temperatury tkanki w czasie rzeczywistym
– Technologia MPRF (Multi Polar Radio Frequency) multipolarna fala radiowa, działąjąca przestrzennie na wszystkich poziomach skóry
– A.L Component nowej generacji elektrody przewodzące dwa rodzaje fali: mono i bipolarne, przystosowane do bezpiecznej i efektywnej pracy
– FT (Foton Therapy) terapia fotonowa w celu przyspieszenia metabolizmu oraz stymulowania skóry do produkcji protein kolagenowych www.imoos.pl (http://www.imoos.pl/) iMoos EFEKTY Technologia unikatowej głowicy oraz specjalistycznych, multipolarnych fal pozwala na selektywne dotarcie do tkanki tłuszczowej i zagęszczanie struktur skóry. Fale i rotacja rozbijają i upłynniają komórki tłuszczowe i usuwają je w naturalnych procesach metabolicznych. Masaż podciśnieniowy wykorzystuje drenaż limfatyczny i próżnię, dzięki czemu skutecznie rozbija cellulit. Specjalistyczne fale działają na wszystkich poziomach skóry odbudowując włókna kolagenowe i elastyny, dzięki czemu następuje silne napięcie i zagęszczenie struktur skóry oraz jej dotlenienie.
Specjalnie stworzone programy zabiegowe:
– lifting pośladków 3D
– aktywne usuwanie tkanki tłuszczowej
– redukcja cellulitu
– ujędrnianie skóry
– brzuch po ciąży
– rozluźnianie mięśni”
👍👍👍👍👍


2020-05-24 Konsultacje przedmiotowe na terenie szkoły

Drogi słuchaczu,
od 1 czerwca br. będziesz miał możliwość, po wyrażeniu zgody, brać udział w konsultacjach przedmiotowych na terenie szkoły.
Szkoła przy organizacji zajęć uwzględni wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W szkole będziesz mógł się czuć bezpiecznie.
Prosimy o niezwłoczne odesłanie ankiet, w których macie Państwo możliwość wyrażenia zgody na uczestnictwo w konsultacjach. Ustalenie liczby chętnych, pozwoli na przygotowanie harmonogramu zajęć. Dziękujemy 🙂


2020-05-24 ”Profilaktyka antyaging”

Takie atrakcje tylko w Płockim Medyku. 👍😀
Dzięki Samorządowi Województwa Mazowieckiego 🤝wprowadzamy innowację pedagogiczną- ”Profilaktyka antyaging” na kierunku- technik usług kosmetycznych.
W ramach projektu: „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” wzbogaciliśmy naszą bazę dydaktyczną. 👏Pozyskaliśmy:
 Prezenter make up firmy Glazel:
 Aparat do mikroprądów
 Aparat Hi-Tech do modelowania ciała
 Aparat do oczyszczania wodorowego
 Profesjonalne kosmetyki firmy Purles
Odbędą się także szkolenia dla słuchaczek z obsługi nowej aparatury.
Tylko w Medyku możesz uczyć się za darmo na tak profesjonalnej aparaturze😊👍
Zapisz się już dziś
Ilość miejsc ograniczona
🏃‍♀️🏃‍♂️


2020-05-21 – Zajęcia praktyczne

Drogi słuchaczu semestru programowo najwyższego, od 18 maja br. będziesz mógł, po wyrażeniu zgody, brać udział w zajęciach praktycznych.
Szkoła przy organizacji zajęć praktycznych uwzględni wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W szkole będziesz mógł się czuć bezpiecznie.
Słuchaczu,
 Otrzymujesz możliwość realizacji zajęć praktycznych.
 Zapoznaj się z procedurami obowiązującymi w szkole oraz z harmonogramem zajęć praktycznych.
 Nie przychodź na zajęcia praktyczne, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 Jeżeli nie możesz przyjść na zajęcia praktyczne, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej.
 Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł pożyczać ich od innych słuchaczy.
 W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
 Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania tego środka, natychmiast umyj ręce.
 Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły.
 Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
 Unikaj większych skupisk słuchaczy, zachowuj dystans, przebywając w korytarzu, toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.


2020-05-19 – Egzamin zewnętrzny 2020

Komunikat do słuchaczy ZMSP w Płocku, którzy przystępują do  egzaminów
potwierdzających kwalifikacje w zawodzie/ egzaminu zawodowego w 2020r. opracowany na podstawie wytycznych MEN, CKE, GIS.

Pobierz plik


2020-04-25 – Przedłużenie terminu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.


2020-04-02 – MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
– rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
– a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.


2020-03-22 – Zmiana terminu przekazania wyników egzaminu zawodowego do szkół

Tegoroczni absolwenci kierunku kształcenia- technik elektroradiolog
Zmiana terminu przekazania wyników egzaminu zawodowego do szkół !

Termin przekazania szkołom, placówkom lub centrom i pracodawcom świadectw potwierdzających kwalifikację w zawodzie oraz termin przekazania szkołom dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla sesji styczeń –luty 2020 został przesunięty na 31 marca 2020 r.